Co je to Tchoukball? Aneb jak fireshow.cz k tchoukballu přišla

Vložil Tuleň, Út, 01/29/2013 - 04:23Jak fireshow.cz k tchoukbalu přišla:
Znáte tchoukball? Ne? My jsme tuto velice zajímavou hru do nedávna také neznali, ale naši kamarádi ji začli velice nadšeně hrát a fireshow.cz je byla podpořit na v Čechách zatím asi největší tchoukballové akci. Více o této hře, jejích pravidlech a možnostech kde si ji zahrát se dočtete dále.

Stručná pravidla:
Tchoukball je míčová hra o sedmi hráčích na každé straně, kde hlavní myšlenkou je bezkontaktnost a minimalizace šance zranit se. Hraje se v hale, kde na místě branek jsou nakloněné trampolíny 1×1m. Kolem každé z nich je třímetrový půlkruh – zakázaná zóna, do, které se nesmí vkročit s míčem ( jako brankoviště u házené). Zpoza tohoto půlkruhu se musí míč vystřelit tak, aby se odrazil od trampolíny a dopadl zpět do hříště. Tak se získá bod. Útočník s míčem má omezené možnosti. Balón smí držet pouze 3 vteřiny, může udělat maximálně 2 kroky a jeho tým má 3 přihrávky, během kterých musí vystřelit na trampolínu. Na druhou stranu mu nesmí nikdo z druhého týmu bránit, stát v cestě ani překazit přihrávku. Obrana čeká pouze až na odraz od odražedla a snaží se zabránit dopadu míče na zem. Útočící tým může útočit na obě strany, na obě trampolíny. Po tomto vysvětlení se to sice moc nezdá, ale jedná se o jednu z nejrychlejších míčových her. Nevychází z jiného dobře známého sportu a vše se odvíjí od pravidla dopadu a odrazu.Kde se o tchoukballu dozvědět více
V Čechách tuto aktivitu zastřešuje http://www.tchou­kball.cz což je Česká tchoukballová asociace (zkratka – CAT)

Na území Prahy to je občanské sdružení http://www.tchou­kball-praha.cz, které například 15.12. za pomoci CAT organizovalo Surprise Cup – vánoční beach tchoukballový turnaj, na který kromě 8 českých týmů přijely i dva z Polska. O skvělou atmosféru se postaralo na 60 hráčů a několik desítek diváků. Organizátoři dostáli názvu akce a na závěr připravili s pomocí fireshow.cz malé zapálené překvapení.Tchoukball se objevil i na Ladronka Festu – festivalu volnočasových aktivit, kde byl tento sport jako novinka jednou z hlavních zajímavostí. Chcete-li si tento sport zkusit, tak se rozhodně nebojte přijít na trénink zatím jediného pražského týmu http://www.tchou­kball-praha.cz/tbc-psouci-praha. Pokud nejste z Prahy a rádi by jste si tento sport zkusili tak se podívejte do přehledu všech českých klubů – http://www.tchou­kball.cz/kluby­/. Snad najdete nějaký poblíž svého bydliště.