Rozhovor s LOOOOP

Vložil Tuleň, St, 11/14/2012 - 07:20


Workshop od LOOOOP je za dveřmi. My jsme Loooop napsali a položili jim pár otázek.

Představte nám trochu Vaši skupinu.

LOOOOP jsou momentálně tři lidi. Hanna, Tina a François, ale jak je vidět v názvu LOOOOP jsou 4 O. Každé O zastupovalo jednoho člena. Na začátku naší skupiny bylo čtvrté O pro Doru. Vidět ji můžete v našem videu "What the beep beep do we know". Jelikož se jí narodila dcerka Mica, tak se nemohla naší skupině už plně věnovat. Čtvrté O zastupuje všechny lidi, kteří s námi občas spolupracují a vystupují jako třeba Thomas Nevisoul. LOOOOP je pro nás každodenní zábava a práce, která nás živí.

Jak dlouho vystupujete pod jménem LOOOOP ?

Potkali jsme se všichni v roce 2007. V roce 2008 jsme objevili společnou zálibu v partner poi a od té doby vystupujeme a trénujeme společně.

Jak dlouho se zabýváte točením / žonglováním obecně?

Všichni jsme začali v roce 2003 točením.

Točíte pouze s poikami, nebo žonglujete i s jiným vybavením?

Žonglujeme i s jinými hračkami, hlavně s Dragon staff a Hula hoop.

Kde momentálně žijete? Děláte tam pravidelné workshopy?

Žijeme všichni v Berlíně, neděláme tu žádný pravidelný kurz, ale děláme workshopy na různých místech, jako jsou různé žonglérské festivaly, třeba Flamemaster festival v Mexiku, nebo Firesouls convection v Německu. Kromě festivalu děláme v zimě workshopy napříč celým Něměckem.

Už jste někdy byli v Praze nebo to je Vaše první návštěva?

Nikdy jsme v Praze nebyli, pro všechny z nás to bude první návštěva!

Těšíte se do České republiky?

Samozřejmě! Už od první chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že k Vám jedeme. Spousta lidí nám říká spoustu zajímavých věcí o Praze. Opravdu se moc těšíme!

Těšíte se v Praze na něco konkrétního? Nějaké památky, místa nebo události?

Na nic konkrétního, ale těšíme, že poznáme Prahu o trochu více. Vždy máme rádi, když nám lidé ukáží své město a to,co si myslí, že je pro nás zajímavé. Památky jsou hezké, ale je zajímavé se dostat jinam, než na klasická turistická místa.

Co můžeme ve Vašem workshopu očekávat? Prozradíte něco z jeho obsahu? Je pravda že workshop nebude mít hlavní téma, ale že se budete věnovat každé dvojici individuálně?

Samozřejmě Vám povíme, co bude obsahem workshopu. Máme několik témat, na kterých celý workshop stavíme. Struktura celého workshopu nám umožňuje pracovat s celou skupinou i s jednotlivými dvojicemi. Pro pokročilejší dvojice máme připravené složitější úkoly a triky. Díky tomu tomu si každá dvojice odnese co nejvíce.

Tady jsou hlavní témata našeho workshopu.
- Základní principy partnerweaving. Zde Vás naučíme jak dělat 3 beatou vlnu s partnerem v různých pozicích, načasováních a směrech.
- Crosse weave ( 4 beatá vlna ). V této části Vás naučíme přechody mezi 3 a 4 beatou vlnou v závislosti na vašem partnerovi.
- Square dance. Zábavné cvičení, kde se naučíte točit ve větší skupině lidí. Ideální pro skupinovou choreografii.

Pro nás je důležité naučit každého pořádně základní dovednosti. Tento workshop by jsme také doporučili lidem, kteří se už partner poi zabývají, protože si dobře osvojí základní principy partner poi a budou se moci plně ponořit do náročných triků

Je možné vidět vaše vystoupení někde poblíž Čech, nebo přímo v Čechách?

Moc rádi bychom u Vás vystoupili. Zatím to nevíme jistě, ale možná vystoupíme o víkendu, kdy máme v Praze workshop. Budeme Vás informovat, abyste případné vystoupení mohli shlédnout.

Teď je sice zima, ale doufám, že už plánujete svoje workshopy a vystoupení na léto. Už víte o nějaké akci nebo festivalu kam za Vámi mohou přijet lidé shlédnout Vaše vystoupení nebo workshop?

Zatím nemáme pevný plán na příští léto, ale určitě chceme jet na EJC do Toulouse.

Doporučili byste nějaký žonglérský/spinerský festival, který bychom rozhodně neměli minout?

Je tu pár opravdu pěkných festivalů, jako třeba Firedrums ve spojených státech, FiresoulCon v Něměcku a Kiev fire fest.

Děkujeme moc za odpovědi a těšíme se na Vás do Prahy!

Více o jejich workshopu, který proběhne tento víkend v Praze najdete v našem článku http://www.fireshow.cz/workshop-partner-poi-od-loooop-16-17-11-2012-v-praze

Zde najdete všechny jejich promo fotografie a videa - http://www.loooop.org/galerie.html